Rankų priežiūra

Tiek moterų, tiek vyrų rankų grožis nėra pavaldus plastinei chirurgijai, todėl rankomis rūpintis reikia nuolat, nes gyvenime rankoms tenka didelis krūvis ir jos pačios pirmos išduoda tikrąjį žmogaus amžių. Dažniausiai pažvelgus į rankas paaiškėja žmogaus būklė, amžius ir netgi gyvenimo būdas. Todėl rankų priežiūra yra svarbi kiekvienam. Kaip prižiūrėti rankų odą sausuoju metų laiku ir žiemą bei kokios rankų priežiūros priemonės yra efektyviausios?

Rankoms labiausiai trūksta:

• drėgmės;
• vitaminų;
• riebalų.

Sausų rankų priežiūra yra ypač svarbi žiemą, šaltuoju metu laiku. Svarbiausia saugoti rankų odą nuo išsausėjimo bei skeldėjimo. Todėl svarbu reguliariai drėkinti rankų odą. Rankų oda jautriai reaguoja į karštą ir šaltą vandenį, todėl užsiimant bet kokia namų ruoša ir esant sąlyčiui su cheminėmis valymo priemonėmis, rekomenduojame mūvėti gumines pirštines.

Ne tik dieną, bet ir vakare derėtų nepamiršti prižiūrėti savo rankų odos bei tepti ją maitinančių bei drėkinančių kremu.

Norint palaikyti odos tonusą rekomenduojame reguliariai vartoti:

• A vitaminą;
• C vitaminą;
• E vitaminą.

Visų šių vitaminų kompleksas:

1. turi antioksidacinį poveikį odai;
2. neleidžia skilti kalogeno skaiduloms;
3. užkerta kelią pigmentinių dėmių atsiradimui.

Norint turėti gražias bei sveikas rankas būtina ir pilnavertė, subalansuota mityba. Taip pat reikėtų nepamiršti kaskart atlikti rankų masažo, nes masažas suaktyvina kraujotaką ir raumenų veiklą. Esant sausai rankų odai galima atlikti sausų rankų kaukes arba vonelės rankoms.

Rankų kaukės ir vonelės rankoms:

• sumaišyti vieną arbatinį šaukštelį šviežiai spaustų citrinos sulčių ir 100 g. alyvuogių aliejaus ir pašildyti iki 38 laipsnių temperatūros, įmerkti pirštus ir palaikyti 30 min. Po šios voneles būtina nusausinti rankas;
• alyvų aliejumi įtrinti nagus arba daryti šiltas voneles. Jame yra labai daug vitaminų, mikroelementų ir monosočiųjų rūgščių;
• pašildyti bičių vašką vandenyje, įmerkite pirštus, o prilipusį vašką palaikykite per visą naktį;
• sumaišyti dviejų kiaušinių trynius su ¼ puodelio pieno ir vienu šaukšteliu medaus. Ištepti rankas bei nagučius ir laikyti 15 min. Nagai ir rankų oda gaus kalcio bei baltymų;
• pasiruošti du arbatinius šaukštelius jūros druskos, 1/3 stiklinės citrinų sulčių ir 1/3 vandens, 4 lašelius jodo. Vandenį pašildyti ir jame ištirpinti du arbatinius šaukštelius druskos ir tada supilti citrinų sultis bei jodą. Viską gerai išmaišyti ir įmerkti pirštus, laikyti 5 – 10 minučių, o po to nusausinti rankas ir patepti drėkinamuoju kremu;
• atlikti vonelę nagams. Sudėtis: 0,5 stiklinės augalinio aliejaus, 0,5 stiklinės pašildyto alaus, 1 arbatinis šaukštelis citrinų sulčių. Šioje vonelėje rankas laikyti 20 minučių. Po vonelės reikia nusausinti ir pamasažuoti pirštus bei rankas.

Svarbios visos rankų priežiūros priemonės, tačiau pačias efektyviausias išbandyti ir išsirinkti reikėtų kiekvienam individualiai pagal savo rankų odą, tipą, amžių. Nepagailėkite savo brangaus laiko ir skirkite pakankamai dėmesio savo rankų odai bei puoselėkite ją. Na, o jeigu nežinote nuo ko pradėti ar reikia patarimų, kreipkitės į gydytojus dermtologus, kurie paskirs jums profesionalias rankų priežiūros priemones bei gydymą. Profesionalų patarimai – kokybiški, efektyvūs ir saugūs.

  • Šiuo metu nagų grybelio tyrimams taikoma 10% nuolaida

GALITE SUSISIEKTI SU MŪSŲ CENTRAIS:

Vilniuje Klaipėdoje