Pėdų priežūra

Žmogui einant, jo pėdai reikia išlaikyti ir nešioti visą kūno svorį. Žingsniavimo metu žmogaus pėdai pasiekiant žemę jai tenka smūginis krūvis, kuris prilygsta dvigubam kūno svoriui. Didžiausias krūvis tenka kulnui.

Dažniausiai pasitaikančios pėdos problemos:

• nuospaudos;
• odos, kulno įskilimai;
• kieta ir šiurkšti oda;
• išsausėjusi oda;
• rakštys;
• skausmas ir kt.

Norint nesidrovėti ir gerai atrodyti vaikštant atvira avalyne būtina reguliari pėdų priežiūra. Kojų priežiūra dar labai svarbi ir dėl kraujotakos gerinimo bei nuovargio mažinimo.

Kojų silpumą ir pakitusią odos būklę įtakoja:

1. odos ligos;
2. endokrininės ligos;
3. gastritas, diabetas;
4. viršsvoris;
5. avitaminozė;
6. nekokybiškas maistas ir nereguliari mityba;
7. alkoholio vartojimas;
8. nepatogi, ankšta avalynė;
9. sintetinės kojinės;
10. netinkama kojų higiena.

Norint tinkamai prižiūrėti savo pėdas namuose svarbu neužmiršti kelių esminių faktų. Pirmiausia reguliariai rūpintis ir prižiūrėti savo kojų pėdas. Reguliariai kirpti nagus, jų neužapvalinti, pašalinti šiurkščią bei suragėjusią odą. Tai padaryti galima labai paprastai namuose. Užtenka pemzos arba minkštinančio kremo. Prieš šalinant suragėjusią odą reikia išmirkyti kojas karštame vandenyje su jūros druska bei levandų aliejumi.

Antra, reikėtų neužmiršti atlikti pėdų masažo. Smiliumi arba didžiuoju pirštu patrinti ir energingai paspaudinėti kulnų odą. Kiekvieną pėdą reikėtų pamasažuoti po 10 minučių. Po masažo atlikti pėdų glostymą.

Trečia, reikėtų avėti tik tinkamą bei kokybišką avalynę, kuri nespaustų kojos pėdos. Dažnai dėl netinkamos avalynės atsiranda nuospaudų, kurias po to labai sunku pašalinti. Reikėtų vengti ir sintetinio pluošto kojinių. Jas reikėtų keisti medvilninėmis, kad oda neprakaituotų.

Taip pat labai svarbu žinoti, kad negalima nupjaustyti suragėjusių kulnų vietų bei nuospaudų, nes tai visiškai nepadeda jų atsikratyti ir gali sukelti infekcijas bei uždegimines odos ligas.

Tinkamai kojų priežiūrai atlikti ir jas palepinti galima ir įvairiomis atpalaiduojančiomis, masažinėmis, valomosiomis vonelėmis su soda, su druska. Taip pat ir atliekant žydrojo molio kaukes, dilgelių vonelės ir kt.

Taigi yra be galo daug būdų ir priemonių efektyviai bei tinkamai pėdų priežiūrai. Tereikia skirti laiko ir laikantis esminių rekomendacijų tinkamai jas prižiūrėti. Ar jūsų pėdos ir kulnai bus sveiki priklausys nuo kasdienės kojų priežiūros. Jeigu neleisite ant pėdų susidaryti raginiam sluoksniui, tai išvengsite nuospaudų bei įvairių įtrūkimų, kuriuose dažniausiai kaupiasi mikroorgnizmai ir sukelia odos uždegimą.

  • Šiuo metu nagų grybelio tyrimams taikoma 10% nuolaida

GALITE SUSISIEKTI SU MŪSŲ CENTRAIS:

Vilniuje Klaipėdoje 

Rankų priežiūra

Tiek moterų, tiek vyrų rankų grožis nėra pavaldus plastinei chirurgijai, todėl rankomis rūpintis reikia nuolat, nes gyvenime rankoms tenka didelis krūvis ir jos pačios pirmos išduoda tikrąjį žmogaus amžių. Dažniausiai pažvelgus į rankas paaiškėja žmogaus būklė, amžius ir netgi gyvenimo būdas. Todėl rankų priežiūra yra svarbi kiekvienam. Kaip prižiūrėti rankų odą sausuoju metų laiku ir žiemą bei kokios rankų priežiūros priemonės yra efektyviausios?

Rankoms labiausiai trūksta:

• drėgmės;
• vitaminų;
• riebalų.

Sausų rankų priežiūra yra ypač svarbi žiemą, šaltuoju metu laiku. Svarbiausia saugoti rankų odą nuo išsausėjimo bei skeldėjimo. Todėl svarbu reguliariai drėkinti rankų odą. Rankų oda jautriai reaguoja į karštą ir šaltą vandenį, todėl užsiimant bet kokia namų ruoša ir esant sąlyčiui su cheminėmis valymo priemonėmis, rekomenduojame mūvėti gumines pirštines.

Ne tik dieną, bet ir vakare derėtų nepamiršti prižiūrėti savo rankų odos bei tepti ją maitinančių bei drėkinančių kremu.

Norint palaikyti odos tonusą rekomenduojame reguliariai vartoti:

• A vitaminą;
• C vitaminą;
• E vitaminą.

Visų šių vitaminų kompleksas:

1. turi antioksidacinį poveikį odai;
2. neleidžia skilti kalogeno skaiduloms;
3. užkerta kelią pigmentinių dėmių atsiradimui.

Norint turėti gražias bei sveikas rankas būtina ir pilnavertė, subalansuota mityba. Taip pat reikėtų nepamiršti kaskart atlikti rankų masažo, nes masažas suaktyvina kraujotaką ir raumenų veiklą. Esant sausai rankų odai galima atlikti sausų rankų kaukes arba vonelės rankoms.

Rankų kaukės ir vonelės rankoms:

• sumaišyti vieną arbatinį šaukštelį šviežiai spaustų citrinos sulčių ir 100 g. alyvuogių aliejaus ir pašildyti iki 38 laipsnių temperatūros, įmerkti pirštus ir palaikyti 30 min. Po šios voneles būtina nusausinti rankas;
• alyvų aliejumi įtrinti nagus arba daryti šiltas voneles. Jame yra labai daug vitaminų, mikroelementų ir monosočiųjų rūgščių;
• pašildyti bičių vašką vandenyje, įmerkite pirštus, o prilipusį vašką palaikykite per visą naktį;
• sumaišyti dviejų kiaušinių trynius su ¼ puodelio pieno ir vienu šaukšteliu medaus. Ištepti rankas bei nagučius ir laikyti 15 min. Nagai ir rankų oda gaus kalcio bei baltymų;
• pasiruošti du arbatinius šaukštelius jūros druskos, 1/3 stiklinės citrinų sulčių ir 1/3 vandens, 4 lašelius jodo. Vandenį pašildyti ir jame ištirpinti du arbatinius šaukštelius druskos ir tada supilti citrinų sultis bei jodą. Viską gerai išmaišyti ir įmerkti pirštus, laikyti 5 – 10 minučių, o po to nusausinti rankas ir patepti drėkinamuoju kremu;
• atlikti vonelę nagams. Sudėtis: 0,5 stiklinės augalinio aliejaus, 0,5 stiklinės pašildyto alaus, 1 arbatinis šaukštelis citrinų sulčių. Šioje vonelėje rankas laikyti 20 minučių. Po vonelės reikia nusausinti ir pamasažuoti pirštus bei rankas.

Svarbios visos rankų priežiūros priemonės, tačiau pačias efektyviausias išbandyti ir išsirinkti reikėtų kiekvienam individualiai pagal savo rankų odą, tipą, amžių. Nepagailėkite savo brangaus laiko ir skirkite pakankamai dėmesio savo rankų odai bei puoselėkite ją. Na, o jeigu nežinote nuo ko pradėti ar reikia patarimų, kreipkitės į gydytojus dermtologus, kurie paskirs jums profesionalias rankų priežiūros priemones bei gydymą. Profesionalų patarimai – kokybiški, efektyvūs ir saugūs.

  • Šiuo metu nagų grybelio tyrimams taikoma 10% nuolaida

GALITE SUSISIEKTI SU MŪSŲ CENTRAIS:

Vilniuje Klaipėdoje 

Nagų kramtymas

Nagų kramtymas ir nagų odelių kramtymas – tai vienas bjauriausių įpročių, kurio atsikratyti yra be galo sunku. Nagų kramtymas dažniausiai būna nervingas įprotis, kurį paskatina įvairūs veiksniai. Nagus kramto įvairaus amžiaus žmonės, t. y. ne tik suaugusieji, bet ir vaikai.

Pagrindinės priežastys, skatinančios nagų kramtymą yra:

• nuolatinis nervinimąsis;
• intensyvus mąstymas ar galvojimas, susirūpinimas;
• nuobodulys.

Nagų kramtymas apibūdinamas charakterio ar elgesio sutrikimu, kurio priežastys nėra aiškios, o pasekmės gali būti liūdnos. Dažnai žmogus net nejaučia, kad kramto nagus. Taigi, kaip atsikratyti nagų kramtymo ir ką daryti, kad šis įprotis jūsų nebepersekiotų?

Pagrindinės priemonės nuo nagų kramtymo:

• atsikyti sau į klausimą, kodėl kramtote nagus ir kada šis nemalonus įprotis jus aplanko;
• vos pradėjus kramtyti nagus reikėtų pakeisti šį įprotį kitu, pavyzdžiui:
1. kramtyti gumą;
2. suvalgyti saldainį;
3. sugniaužti pirštus į kumštį;
4. sukioti žiedą ant piršto ir pan.
• suvokti, kad žalojate savo nagus;
• vos tik pradėjus kramtyti nagus suvokti, kad kenkiate savo nagams ir jų išvaizdai;
• pašalinti nerimą ir stresą keliančias priežastis.

Dažnai nagus kramtantys žmones kramto ir apie juos esančias odeles.

Abu atvejai yra sudetingi ir iš tiesų gali pakenkti:

• kyla rizika nepageidaujamai infekcijai;
• galima susirgti įvairiomis infekcinėmis ligomis;
• kramtomi nagai gali paveikti burnos ir dantų būklę, nes į burną kišamos neplautos rankos;
• pakinta nagų forma;
• pažeidžiamas dantų emalis.

Taigi kramtyti nagus ir odeles yra labai nehigieniška. Dėl šio įpročio galite pakenkti ne tik savo nagams, bet ir sau. Galite susirgti įvairiomis infekcinėmis ligomis dėl bakterijų, kurios patenka jums į burną, todėl reikėtų rimtai sunerimti dėl šio nemalonaus įpročio ir nedelsiant imtis visų įmanomų priemonių išspręsti šiai problemai. Nedelskite ir užkirskite kelią šiam žalingam įpročiui. Juk žmogus, kramtantis nagus ir odeles, iš šono atrodo tikrai nekaip ir dar kenkia pats sau.

Citrinos vonelės nagams

Kiekvienos moters puošmena – tai stiprūs, sveiki ir gražūs nagai. Tinkama ir profilaktinė nagų priežiūra neatima daug laiko ir nereikalauja daug pastangų, jeigu nagai yra nepažeisti ir apie juos esanti odelė yra sveika. Tačiau, ką daryti toms moterims, kurios turi problemų su silpnais, lūžinėjančiais nagais?

Norint sustiprinti pažeistus nagus rekomenduojama atlikti citrinos voneles. Citrinose, citrinų sultyse bei eteriniuose citrinų aliejuose esančios medžiagos stiprina nagus bei gerina apynagių odelę. Dažniausiai atliekant citrinų voneles nagams geriausias efektas pasiekiamas kombinuojant citriną su natūraliais produktais, kurie taip pat tvirtina bei stiprina nagus.

Citrinų vonelių sudėtyje gali būti:

• medus;
• jodas;
• alyvuogių aliejus.

Norint pastiprinti nagus galima atlikti citrinų voneles:

1. du arbatiniai šaukšteliai jūros druskos, 1/3 stiklinės citrinų sulčių ir 1/3 vandens, 4 lašeliai jodo. Vandenį pašildyti ir jame ištirpinti du arbatinius šauktelius druskos ir tada supilti citrinų sultis bei jodą. Viską gerai išmaišyti ir įmerkti pirštus, laikyti 5 – 10 minučių, o po to nusausinti rankas ir patepti drėkinamuoju kremu;
2. sumaišyti vieną arbatinį šaukštelį šiežiai spaustų citrinos sulčių ir 100 g. alyvuogių aliejaus ir pašildyti iki 38 laipsnių temperatūros, įmerkti pirštus ir palaikyti 30 min. Po šios voneles būtina nusausinti rankas;
3. vieną arbatinį šaukštelį citrinų sulčių, du lašus paprasto jodo, vieną arbatinį šaukštelį medaus ir 100 g. glicerino pašildyti iki 40 laipsnių temperatūros ir įmerkti nagus penkiolikai minučių. Po procedūros rankas nuplauti šiltu vandeniu;
4. Sumaišyti šviežiai spaustų citrinos sulčių su nedideliu kiekiu acto ir palaikyti kelias minutes. Po procedūros būtina nusausinti rankas;
5. Kitos vonelės su citrina, kurios stiprina nagų plokšteles ir odeles, esančias aplink nagus.

Labai svarbu, kad atliekant citrinos voneles nagams neužmirštumėte nusausinti rankų ir drekinti jų kremais.

Nors citrinos vonelės stiprina nagus, jas atlikti reikėtų atsakingai ir ne per dažnai, nes dažnas jų naudojimas gali:

• išsausinti nagus;
• įtakoti nagų įtrukimus.

Taigi rūpinkitės savo rankų ir nagų priežiūra saikingai bei protingai.