Pėdų priežūra

Žmogui einant, jo pėdai reikia išlaikyti ir nešioti visą kūno svorį. Žingsniavimo metu žmogaus pėdai pasiekiant žemę jai tenka smūginis krūvis, kuris prilygsta dvigubam kūno svoriui. Didžiausias krūvis tenka kulnui.

Dažniausiai pasitaikančios pėdos problemos:

• nuospaudos;
• odos, kulno įskilimai;
• kieta ir šiurkšti oda;
• išsausėjusi oda;
• rakštys;
• skausmas ir kt.

Norint nesidrovėti ir gerai atrodyti vaikštant atvira avalyne būtina reguliari pėdų priežiūra. Kojų priežiūra dar labai svarbi ir dėl kraujotakos gerinimo bei nuovargio mažinimo.

Kojų silpumą ir pakitusią odos būklę įtakoja:

1. odos ligos;
2. endokrininės ligos;
3. gastritas, diabetas;
4. viršsvoris;
5. avitaminozė;
6. nekokybiškas maistas ir nereguliari mityba;
7. alkoholio vartojimas;
8. nepatogi, ankšta avalynė;
9. sintetinės kojinės;
10. netinkama kojų higiena.

Norint tinkamai prižiūrėti savo pėdas namuose svarbu neužmiršti kelių esminių faktų. Pirmiausia reguliariai rūpintis ir prižiūrėti savo kojų pėdas. Reguliariai kirpti nagus, jų neužapvalinti, pašalinti šiurkščią bei suragėjusią odą. Tai padaryti galima labai paprastai namuose. Užtenka pemzos arba minkštinančio kremo. Prieš šalinant suragėjusią odą reikia išmirkyti kojas karštame vandenyje su jūros druska bei levandų aliejumi.

Antra, reikėtų neužmiršti atlikti pėdų masažo. Smiliumi arba didžiuoju pirštu patrinti ir energingai paspaudinėti kulnų odą. Kiekvieną pėdą reikėtų pamasažuoti po 10 minučių. Po masažo atlikti pėdų glostymą.

Trečia, reikėtų avėti tik tinkamą bei kokybišką avalynę, kuri nespaustų kojos pėdos. Dažnai dėl netinkamos avalynės atsiranda nuospaudų, kurias po to labai sunku pašalinti. Reikėtų vengti ir sintetinio pluošto kojinių. Jas reikėtų keisti medvilninėmis, kad oda neprakaituotų.

Taip pat labai svarbu žinoti, kad negalima nupjaustyti suragėjusių kulnų vietų bei nuospaudų, nes tai visiškai nepadeda jų atsikratyti ir gali sukelti infekcijas bei uždegimines odos ligas.

Tinkamai kojų priežiūrai atlikti ir jas palepinti galima ir įvairiomis atpalaiduojančiomis, masažinėmis, valomosiomis vonelėmis su soda, su druska. Taip pat ir atliekant žydrojo molio kaukes, dilgelių vonelės ir kt.

Taigi yra be galo daug būdų ir priemonių efektyviai bei tinkamai pėdų priežiūrai. Tereikia skirti laiko ir laikantis esminių rekomendacijų tinkamai jas prižiūrėti. Ar jūsų pėdos ir kulnai bus sveiki priklausys nuo kasdienės kojų priežiūros. Jeigu neleisite ant pėdų susidaryti raginiam sluoksniui, tai išvengsite nuospaudų bei įvairių įtrūkimų, kuriuose dažniausiai kaupiasi mikroorgnizmai ir sukelia odos uždegimą.

  • Šiuo metu nagų grybelio tyrimams taikoma 10% nuolaida

GALITE SUSISIEKTI SU MŪSŲ CENTRAIS:

Vilniuje Klaipėdoje